Očakávaný vývoj slovenskej ekonomiky v roku 2021

Jedinečné podujatie zaujalo podnikateľov aj médiá

Aký bude jej ďalší vývoj a čo spôsobila pandémia vírusu COVID-19 v ekonomike?

SOPK zorganizovala 11. februára 2021 v poradí už 24. ročník konferencie Očakávaný vývoj slovenskej ekonomiky v roku 2021. Vzhľadom na súčasnú situáciu v súvislosti so šírením nového koronavírusu a opatreniami na jeho potlačenie sa konferencia po prvý raz vo svojej takmer štvrťstoročnej histórii uskutočnila online.

Na konferencii SOPK tradične predstavila vlastnú makroekonomickú prognózu na začínajúci sa rok (stále je jediná podnikateľská inštitúcia, ktorá tak robí) a tiež výsledky exkluzívneho ekonomického prieskumu medzi svojimi členmi. Ako rečníci vystúpili aj viacerí ministri, guvernér Národnej banky Slovenska i predseda Rady pre rozpočtovú zodpovednosť.

Hlavné témy, ktoré mali za cieľ vytvoriť komplexný obraz o hospodárskom prostredí v roku 2021, prezentovali členovia vlády SR (Ministerstvo hospodárstva SR, Ministerstvo financií SR, Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR) a iných významných inštitúcií SR (Národná banka Slovenska, Rada pre rozpočtovú zodpovednosť).

Makroekonomickú prognózu a výsledky ekonomického prieskumu aj tento rok vydala SOPK knižne.

PROGRAM KONFERENCIE

PREZENTÁCIE REČNÍKOV:

Termín: 11.02.2021
Miesto konania: online