Investičný summit SelectUSA 2022

Investičné možnosti v USA

 
Dávame Vám do pozornosti informáciu od Obchodného oddelenia Veľvyslanectva USA v SR ohľadom konania SelectUSA investičného samitu, ktorý je organizovaný Ministerstvom obchodu USA. Každoročný samit sa  uskutoční v dňoch 26. až 29. júna 2022 v Gaylord National Resort & Convention Center, National Harbor, štát Maryland.

Účasť je možná osobne alebo virtuálne.
 
Špeciálne pre ženy je pripravený WomenTech Mentorship Network, kde sa slovenské podnikateľky môžu stať mentorkou, alebo mentorovanou. Mentorship Network predstaví medzinárodným ženám-podnikateľkám v oblasti technológií americký trh s podporou tradičných dátových a poradenských služieb SelectUSA, ako aj nových možností školenia. Do programu sa dá prihlásiť do 6.5.2022 do polnoci EDT (Eastern Daylight Time, teda amerického času) na tejto stránke.

“Neváhajte sa zúčastniť v prípade, ak ste slovenský (á) podnikateľ (podnikateľka) a máte obchodné aktivity s USA, alebo tam zvažujete investovať a založiť spoločnosť.”

Podujatie ponúka príležitosť dozvedieť sa o nespočetných možnostiach podnikania v USA. Investičný samit prepája záujemcov zahraničných spoločností s americkými štátnymi inštitúciami, tzv. Economic Development Organizations (EDO) s cieľom uľahčiť investičný proces a vytvoriť nové pracovné miesta. EDO zastupujú jednotlivé americké štáty a poskytnú relevantné informácie o možnostiach investovania a rastu. Do pozornosti Vám dávame aj tzv. SPIN OFFs vo vybraných lokalitách a konkrétnych priemysloch.

Účasťou v tzv. STARTUP PITCHING SESSIONS, ak ste registrovaný/á na samit, podnikáte kratšie ako 10 rokov, máte menej než 40 zamestnancov, obrat do USD 10 miliónov a vystúpite pred panelom z 3-4 porotcov vrátane investorov rizikového kapitálu, korporátnych investorov, zástupcov startupov, ekosystémov a odborníkov z odvetvia môžete vyhrať zdarma konzultácie s odborníkmi Vášho odboru (napr. CleanTech; Kyber ochrana; e-Commerce & Retail Tech; FinTech; MedTech; Softvér; Iné.) Viac informácií nájdete tu.

Podrobné informácie o 2022 SelectUSA investičnom samite aj minulých siedmych ročníkoch nájdete na oficiálnej webovej stránke https://www.selectusasummit.us/
 

Termín: 26.06.2022
Miesto konania: USA/Online