Podnikateľská misia na China Brand Fair Budapest 2019

Spoločný postup regionálnych komôr SOPK sa oplatil  

V Čínskom výstavnom a obchodnom centre (CECZ) v Budapešti sa v dňoch 3. – 5. júna 2019 konal ďalší ročník veľtrhu China Smart Expo, tentokrát s novým názvom CHINA BRAND FAIR. Rok 2019 bol pre túto výstavu zameranú na trhy strednej a juhovýchodnej Európy (CEE) považovaný za zatiaľ najúspešnejší. Navštívilo ho 4 500 registrovaných účastníkov, uskutočnilo sa 7 500 B2B meetingov, predstavilo sa 300 čínskych vystavovateľov a zároveň možnosť prezentácie vlastných produktov dostalo aj 60 podnikateľov z regiónu strednej a východnej Európy.

Regionálne komory SOPK z Košíc, Bratislavy, Trnavy, Banskej Bystrice a  Prešova, sa aktívne zapojili do informačnej kampane s cieľom pozvať na výstavu CHINA BRAND FAIR 2019 podnikateľov zo Slovenska a zároveň zabezpečiť ich účasť na tomto úspešnom podujatí. Tento rok mali návštevníci možnosť stretnúť sa nielen s podnikateľmi, ale tiež so zástupcami inštitúcií z oblasti vzdelávania (univerzity), cestovného ruchu (cestovné kancelárie a agentúry) a športu (športové kluby).

V rámci CEE EXPORT FAIR organizátori výstavy tento rok priniesli do Budapešti nielen čínskych exportérov, ale aj čínskych importérov, a to hlavne z potravinárskeho sektora. Práve pre týchto čínskych obchodníkov bola vybraným krajinám CEE ponúknutá možnosť prezentovať na veľtrhu výrobky potravinárskeho a kozmetického priemyslu. Organizátori výstavy poskytli zdarma spoločný výstavný priestor a pripravili priestor a podmienky pre expozície jednotlivých krajín. Na zabezpečenie slovenských vystavovateľov boli k spolupráci pozvané regionálne komory SOPK. Vďaka spoločnej informačnej kampani regionálnych komôr sa prihlásilo a aktívne zúčastnilo sedem firiem. V spoločnom stánku boli prezentované slovenské vína, nealkoholické nápoje, tradičné slovenské oblátky či kozmetické prírodné prípravky.

Atraktívne produkty a kvalita slovenských vystavovateľov zabezpečili vysokú návštevnosť našej expozície. Vystavovatelia mali možnosť rokovať aj s firmami v stánkoch Maďarska, Slovinska, Poľska, Srbska, Chorvátska či Ukrajiny. Zavŕšením podujatia bol Gala večer, ktorý sa konal za prítomnosti vysokých čínskych a maďarských predstaviteľov. Počas neho nechýbala prehliadka čínskej a maďarskej kultúry, netradičná prezentácia vystavovaných produktov vo forme módnej prehliadky či konská show. Participáciu viac ako 100 zástupcov podnikateľov z celého Slovenska vysoko pozitívne ohodnotili aj organizátori veľtrhu. Podobné podmienky a ďalšie novinky plánujú organizátori návštevníkom a vystavovateľom z krajín strednej a východnej Európy poskytnúť aj počas ďalších ročníkov výstavy.
 

Termín: 03.06.2019
Miesto konania: The Experience Center Budapest